What's happening?

Pamiętnik przelotnego romansu

Pamiętnik przelotnego romansu

Sep. 14, 2022France100 Min.Not Rated
Twoja ocena 0
10 1 głos

Opis

Pamiętnik przelotnego romansu cda, vider, zalukaj Recenzja filmu

 

Przeglądając internetowe źródła, można zauważyć, że film „Pamiętnik przelotnego romansu” wywołał spore emocje wśród widzów i recenzentów. Film ten reżyserował Xavier Giannoli, a w rolach głównych wystąpili: Cécile de France jako Esther, Xavier Dolan jako Grégory, oraz Benjamin Biolay jako Marc-Antoine. Fabuła filmu skupia się na romansie między Esthe a Marc-Antoine’em, którzy rozpoczynają swoją relację bez zobowiązań, a jednocześnie świadomi są, że nie ma przyszłości dla ich związku.

Fabuła filmu jest interesująca i intrygująca, opowiedziana w sposób bardzo emocjonalny i subtelny. Choć romantyczna relacja między Esther i Marc-Antoine’em stanowi centralny punkt filmu, to reżyser zręcznie balansuje między różnymi wątkami, włączając w to ich prywatne życie, prace, ambicje i marzenia. Całość składa się na film o głębi emocjonalnej i wrażliwości, który odkrywa piękno miłości oraz cierpienia związanych z jej utratą.

 

Pamiętnik przelotnego romansu online

Jednym z głównych punktów filmu jest aktorstwo. Wszyscy aktorzy są wspaniali w swoich rolach, co przyczynia się do wyjątkowej autentyczności i prawdziwości postaci. Cécile de France jako Esther jest wyjątkowo zdolną aktorką, która perfekcyjnie wciela się w rolę silnej kobiety, zmagającej się z niezwykle trudnymi decyzjami. Xavier Dolan jako Grégory, który pojawia się na ekranie na krótko, również wyróżnia się swoją wyjątkową grą aktorską, ujawniając swoje niezwykłe talenty. Benjamin Biolay jako Marc-Antoine, to postać o wyjątkowo trudnych emocjach, która idealnie wpasowuje się w tę rolę.

Reżyser doskonale opanował sztukę kreowania nastroju. Film zawiera piękne ujęcia, doskonałą muzykę i ustawienia, które idealnie oddają emocje postaci. Klimat filmu jest intymny i melancholijny, co idealnie odzwierciedla trudności, jakie przeżywają główni bohaterowie. Odczucia po obejrzeniu tego filmu są bardzo złożone i ciężkie do opisania. Jest to film, który wprowadza w głębokie refleksje na temat miłości, związków i ludzkich emocji.

 

Pamiętnik przelotnego romansu o czym jest film?

Pomimo, że film „Pamiętnik przelotnego romansu” porusza trudny temat, to reżyserka Małgorzata Szumowska potrafiła go przedstawić w sposób subtelny i z nienaganną delikatnością. Z pewnością nie jest to film dla każdego, ale jeśli jesteś gotowy na emocjonalną jazdę bez trzymanki, to warto dać mu szansę.

Obsada filmu w pełni oddaje klimat, jaki panuje w „Pamiętniku przelotnego romansu”. W rolę Sami odważnie wcieliła się Aleksandra Konieczna, która zagrała bohaterkę z tą samą siłą i determinacją, jaką przyzwyczailiśmy się od niej oglądać na deskach teatru. Jej partnerem na ekranie jest Dawid Ogrodnik, który jak zawsze w pełni angażuje się w swoje role i wciela się w nie z wyjątkową precyzją.

Fabuła filmu, choć skomplikowana i pełna napięcia, przedstawiona została w sposób bardzo subtelnym i nieinwazyjnym. Film opowiada o dwójce ludzi, którzy w wyniku zbiegu okoliczności decydują się na krótkotrwały romans, mając świadomość, że ich związek nie ma przyszłości. Ich relacja nabiera jednak coraz większego znaczenia, a seksualność przeradza się w coś znacznie bardziej emocjonalnego.

Małgorzata Szumowska, reżyserka „Pamiętnika przelotnego romansu”, zdecydowała się na bardzo interesujący zabieg wizualny, który w znaczący sposób wpłynął na odbiór filmu. Otóż, praktycznie cała akcja toczy się w jednym miejscu, jakim jest dom Sami, w którym odbywają się spotkania bohaterów. W ten sposób, reżyserka skupiła się na przedstawieniu ich relacji i emocji, zamiast na kreowaniu skomplikowanych scenariuszy i ujęć.

 

Podsumowanie

„Pamiętnik przelotnego romansu” to z pewnością film, który pozostawia po sobie wiele pytań i wrażeń. Jednym z głównych tematów, poruszanych przez film, jest relacja między kobietą a mężczyzną, która w tym przypadku nabiera bardzo specyficznego kształtu. Bohaterowie zdecydowali się na krótki, ale intensywny romans, nie szukając w nim nic więcej niż chwilowego ucieczki od rzeczywistości. Film skłania jednak do refleksji, jakie konsekwencje ma taki związek, zarówno dla bohaterów, jak i dla ludzi z ich otoczenia.

Pamiętnik przelotnego romansu
Pamiętnik przelotnego romansu
Pamiętnik przelotnego romansu
Pamiętnik przelotnego romansu
Pamiętnik przelotnego romansu
Pamiętnik przelotnego romansu
Original title Chronique d'une liaison passagère
IMDb Rating 7 230 votes
TMDb Rating 7.172 29 votes
Udostępniono1

Podobne Tytuły

Wszystkie nasze strachy
Każdy wie lepiej
Ted
Orzeł. Ostatni patrol
Czas na miłość
Upadli
Śledztwo Spensera
Królewna Śnieżka i Łowca
Sakra
Creed II
Pewnego razu… w Hollywood
Coco
Komentarze
13 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.
×