What's happening?

Źródła Video 1599 Views Zgłoś błąd

  • Zobacz Traileryoutube.com
Orzeł. Ostatni patrol

Orzeł. Ostatni patrol

Oct. 14, 2022Poland100 Min.Not Rated
Twoja ocena 0
7 1 głos

Opis

Orzeł ostatni patrol. Recenzja filmu online CDA

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza płynie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale przede wszystkim z coraz większym fizycznym jak i psychicznym wycieńczeniem załogi.

 

O czym jest film?

„Orzeł. Ostatni patrol” to polski dramat wojenny, który opowiada historię ostatniej misji jednego z największych polskich okrętów podwodnych, ORP Orzeł, podczas II wojny światowej. Film jest reżyserią Michała Rogalskiego, a w rolach głównych występują m.in. Paweł Deląg, Tomasz Schuchardt, i Marian Dziędziel.

Fabuła filmu skupia się na ostatniej misji ORP Orzeł, która miała miejsce w maju 1940 roku. Okręt, pod dowództwem kpt. Henryka Kłoczkowskiego, wyrusza w niebezpieczną podróż, by zaopatrywać polskie jednostki walczące z Niemcami na wodach Morza Północnego. Podczas jednej z operacji, ORP Orzeł zostaje zaatakowany przez niemiecki samolot i zmuszony do schronienia się w neutralnym porcie w Estonii. Tam, po ucieczce z portu, rozpoczyna się dla załogi walka o przetrwanie wrogiej krainie.

 

Orzeł ostatni patrol cały film vider

Główne postacie filmu to członkowie załogi ORP Orzeł, a wśród nich kapitan Henryk Kłoczkowski (Paweł Deląg), starszy bosman Stefan Czternasty (Tomasz Schuchardt), radiotelegrafista Wiktor Wrona (Sebastian Fabijański), czy starszy mechanik Antoni Sulkowski (Marian Dziędziel). Każda postać została dobrze nakreślona, a aktorzy zagrali swoje role znakomicie, co przyczyniło się do wciągającego i emocjonującego seansu.

Reżyseria Michała Rogalskiego, pomimo kilku niedociągnięć, zdołała oddać klimat tamtych czasów i atmosferę panującą na pokładzie ORP Orzeł. Znakomity montaż i świetna oprawa dźwiękowa, z muzyką Skubasa, dodatkowo podnoszą emocje i wprowadzają widza w sam środek akcji.

 

Orzeł ostatni patrol vider, Cda,  Zalukaj?

Niestety, film ma też swoje słabe strony. Część krytyków zarzuca mu brak konkretnego przekazu, a wątek miłosny wpleciony w fabułę, nie do końca się sprawdza. Poza tym, niektóre sceny wydają się zbyt chaotyczne i nieczytelne, a całość fabuły mogłaby być bardziej przemyślana i spójna.

Mimo tych wad, „Orzeł. Ostatni patrol” to ciekawy film, którego warto zobaczyć. Choć nie jest to arcydzieło, to stanowi pozytywne zjawisko w polskim kinie wojennym, a widowisko z pewnością nie pozostawi widza obojętnym.

Orzeł. Ostatni patrol
Orzeł. Ostatni patrol
Original title Orzeł. Ostatni patrol
IMDb Rating 5.2 14 votes

Director

Obsada

Tomasz Zietek isKapitan Jan Grudziński
Kapitan Jan Grudziński
Antoni Pawlicki isPodporucznik Marian Mokrski
Podporucznik Marian Mokrski
Mateusz Kościukiewicz isporucznik Andrzej Piasecki
porucznik Andrzej Piasecki "Pablo"
Rafał Zawierucha ispodchorąży
podchorąży "Klops"
Filip Pławiak ispodporucznik Jerzy Sosnowski
podporucznik Jerzy Sosnowski
Adam Woronowicz isbosman Henryk Kotecki
bosman Henryk Kotecki
Tomasz Schuchardt isporucznik Florian
porucznik Florian "Roszak "Trzonek"
Kamil Dobrowolski ismarynarz Stanisław Uliczny
marynarz Stanisław Uliczny
Filip Gurłacz ismat Jan Torbus
mat Jan Torbus
Tomasz Włosok issanitariusz marynarz Kazimierz Mazurkiewicz
sanitariusz marynarz Kazimierz Mazurkiewicz
Udostępniono3

Podobne Tytuły

Pinokio
The Covenant
Instrukcji nie załączono
Son of a Gun
Twoje Imię
Narodziny gwiazdy
Cześć, żegnaj i wszystko pomiędzy
San Andreas
Proza życia
C’mon C’mon
After Everything
365 dni: Ten dzień
Komentarze
13 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.
×