What's happening?

Holy Spider

Holy Spider

Jul. 13, 2022Denmark118 Min.Not Rated
Twoja ocena 0
9 1 głos

Opis

Holy Spider Cały film Online Recenzja

„Holy Spider” to film w reżyserii Ali Abbasi, który opowiada historię seryjnego mordercy pracownic seksualnych w Iranie na początku lat 2000. Film zdobył wiele pozytywnych recenzji i wzbudził wiele kontrowersji na różnych festiwalach filmowych, w tym na Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest Rahimi, który jest przestępcą seksualnym i mordercą. W filmie jest przedstawiony jako złożona postać, której psychologiczne motywacje są badane przez Abbasi. Rahimi jest interpretowany przez Zara Amir Ebrahimi, a jego rola została bardzo dobrze odegrana, przekazując emocje i skomplikowaną naturę swojego bohatera.

 

Holy Spider Gdzie obejrzeć cały film?

Fabuła filmu skupia się na procesie sądowym Rahimiego i opowiada historię jego zbrodni z perspektywy ofiar i ich rodzin. Film przedstawia także brutalną i bezlitosną rzeczywistość życia pracownic seksualnych w Iranie oraz ich postrzeganie przez społeczeństwo i organy ścigania.

Reżyser Ali Abbasi bardzo dobrze ukazuje ten temat, wykorzystując różne środki artystyczne, w tym poetycki język obrazu, doskonałą grę aktorską i sugestywną muzykę. Jego styl filmowy jest subtelny, ale jednocześnie bezkompromisowy w ukazywaniu okrucieństwa i przemoc. Zdjęcia w filmie są bardzo dobrze wykonane, a muzyka dodaje emocjonalnego napięcia i podkreśla dramatyzm sytuacji.

Jednym z wyróżniających się aspektów „Holy Spider” jest też scenariusz napisany przez Abbasi i Afshina Kamrana Bahramiego. Historia, którą opowiadają, jest trudna i wstrząsająca, ale jednocześnie bardzo ważna i potrzebna. Scenariusz zawiera wiele ważnych wątków dotyczących m.in. przemoc wobec kobiet, korupcji w służbach państwowych i wykorzystywania władzy przez ludzi władzy.

 

Holy Spider Cda Vider Zalukaj

Po obejrzeniu „Holy Spider” czuje się mieszane emocje. Film jest wstrząsający i trudny do oglądania ze względu na okrucieństwo i przemoc, ale jednocześnie ważny i potrzebny. Reżyser bardzo dobrze ukazuje temat przemoc wobec kobiet w Iranie i w innych krajach, co sprawia, że ten film staje się ważnym głosem w debacie na ten temat.

Podczas gdy Rahimi znajduje się w areszcie, jego żona Fatima (wspaniale zagrana przez Forouzan Jamshidnejad) stara się przetrwać na zewnątrz, dbając o ich dziecko. Jej poświęcenie i determinacja, aby bronić swojego męża, są poruszające i wzbudzają szacunek. W tej roli Jamshidnejad doskonale oddaje emocje, które towarzyszą żonie aresztowanego męża.

Nie można pominąć również roli sędziego (Nima Akbarpour), który prowadzi proces Rahimiego. Jego postawa i decyzje, które podejmuje, są dla widza frustrujące i bolesne, ale jednocześnie stanowią przerażającą prawdziwość dotyczącą irańskiego systemu prawnego.

Fabuła Holy Spider jest ciężka i mroczna, ale reżyser Ali Abbasi zdołał przelać ją na ekran w sposób, który wciąga i porusza. Przede wszystkim, film skupia się na psychologii Rahimiego i jego przyczynach do zabijania. Abbasi nie usiłuje usprawiedliwiać czynów seryjnego mordercy, ale skupia się na ukazaniu, jak Rahimi został zmanipulowany przez system społeczny i wykorzystany przez elitę.

Co więcej, Holy Spider nie unika brutalności i scen przemocy, co sprawia, że ​​nie jest to łatwy film do obejrzenia. Jednak Abbasi unika efekciarskich i sensacyjnych rozwiązań, skupiając się na psychologicznych aspektach postaci i ukazując, jak dehumanizacja i marginalizacja mogą prowadzić do takiej okrutnej eskalacji.

Podsumowanie

Podsumowując, Holy Spider to film, który wciąga i porusza. Doskonałe aktorstwo, mroczna fabuła i poruszająca muzyka składają się na film, który wstrząsa i skłania do refleksji. Jednak należy pamiętać, że film ten nie jest przeznaczony dla widzów o słabych nerwach. To intensywna i brutalna opowieść, która wciągnie widza w świat, który jest daleki od naszego codziennego doświadczenia.

Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Holy Spider
Original title عنکبوت مقدس
IMDb Rating 7.3 13,011 votes
TMDb Rating 7.413 109 votes
Udostępniono0

Podobne Tytuły

Boże Ciało
Weselne przeznaczenie
Półwysep
W blasku nocy
Mumia
Czas porachunków
The Death of Superman
Horyzont: Rozdział 1
Nie otwieraj oczu: Barcelona
Dom w Głębi Lasu
SAS: Zamach w Eurotunelu
Annette
Komentarze
13 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.
×