What's happening?

Ennio

Ennio

Feb. 17, 2022BE156 Min.Not Rated
Twoja ocena 0
9 1 głos

Opis

Ennio cały film online

Najsłynniejszy i najbardziej okazały z wielkich włoskich kompozytorów „złotego wieku” opery. Klawesynista, pianista, skrzypek i dyrygent. Pochodził z rodziny zamożnej finansowo, ale przeprowadził się do florenckiego faubourg przy Via Larga, ponieważ: „moi bracia mnie nie lubią”. Tam został społecznie zignorowany i starł się z władzami florenckimi, które chciały zachęcić go jako muzyka, a nie jako kompozytora oper dla samego siebie.

Ennio gdzie obejrzeć cały film?

Studiował u F. Pollarolo, a następnie u C. Berardiego, który również uczył Vivaldiego. W 1678 został zatrudniony na dworze H. Gonzagi w Mantui, ale po roku odszedł z powodu nieporozumień dotyczących jego muzyki.

Osiadł w Wenecji, gdzie napisał niektóre ze swoich największych dzieł. W drugiej połowie XVIII wieku jego opery wystawiano w okresie sałatkowym Rossiniego, a ostatnio Verdiego i Pucciniego. W 1725 skomponował szczególnie znany utwór instrumentalny „Miserere” (89), który do dziś jest jednym z najpopularniejszych utworów koncertowych.

Najsłynniejszy i najbardziej okazały z wielkich włoskich kompozytorów „złotego wieku” opery.

Ennio Cda, Vider, zalukaj

Film jest utrzymany w ciekawej atmosferze. Ogląda sie go naprawdę bardzo dobrze i miejscami mamy momenty w których potrafimy utożsamić się z głównym bohaterem, przeżywając jego rozterki, dylematy, wzloty i upadki.

Trudna droga na szczyt przeplata się z jego życiem prywatnym sprawiając, że ten obraz, jeszcze mocnej przemawia do widza i daje prawdziwy posmak najlepszego kina

 

Podsumowanie

Film Ennio to klasyka gatunku. Stworzony z rozmachem, zaskakujący muzyką i pełny ogromnego uczucia obraz wiedzie nas przez życie jednego z najsłynniejszych włoskich kompozytorów.

Wspaniały film, który na długo zapadnie w wasze serce i duszę.

 

 

Ennio
Ennio
Ennio
Ennio
Original title Ennio
IMDb Rating 8.4 1,623 votes
TMDb Rating 8.6 132 votes
Udostępniono0

Podobne Tytuły

Rocketman
Jurassic Park to Jurassic World: The Greatest Moments
Aquaman: Heroines of Atlantis
Z-O-M-B-I-E-S 3
Sound of Metal
Ania
Syndrom Hamleta
Jesteśmy twoimi przyjaciółmi
Avatar: Kulisy produkcji – wydanie specjalne
Trolle
Coco
Oszust z Tindera
Komentarze
13 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.
×