What's happening?

Belfast

Belfast

Nov. 12, 2021United Kingdom98 Min.PG-13
Twoja ocena 0
9 1 głos

Opis

Belfast Online Recenzja filmu

 

Belfast to przejmująca opowieść o losach małego chłopca Buddego i jego rodziny, która musi żyć w burzliwych latach 60 XX wieku.

Ujmujący swoją autentycznością obraz pokazuje nam ciekawe kino w którym ludzkie losy przeplatają się z historycznymi wydarzeniami.

 

Belfast oficjalny trailer

 

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=85NbzfF4Mb4

 

Belfast Cda, Vider, Zalukaj? Jest lepsze rozwiązanie!

 

Każdy z nas kocha dzieci. Ich autentyzm jest chyba tym co ujmuje nas najbardziej. Dzieci nie potrafią grać. Kiedy trzeba płaczą, kiedy są szczęśliwe śmieją się w głos. Nie inaczej jest w przypadku 9-letniego Buddego, który jest świadkiem przejmujących wydarzeń jakie miały miejsce pod koniec 1969 kiedy to część społeczności Irlandii chciała odłączyć się od Anglii.

Wtedy to na robotniczych ulicach rozgorzała walka i nienawiść. Film Belfast przedstawia te wydarzenia z perspektywy małego dziecka, które wbrew pozorom znacznie lepiej rozumie otaczający go świat niż dorośli ludzie.

 

Film pełen pasji.

 

Belfast to przede wszystkim wspaniałe kino. Nie znajdziemy tutaj efektów specjalnych, znajdziemy za to mistrzowską grę aktorską, głębokie dialogi i mądrość życiową, która przemycana jest w rozmowach dorosłych z małym chłopcem.

Co ciekawe wszystko nawet i czarno biały obraz ma odpowiednio nastroić widza i wyczulić go właśnie na to o czym rozmawiają bohaterowie, spychając nieco na bok wydarzenia historyczne.

Mamy więc studium kolejnych postaci, które mają swoje własne problemy i muszą zmagać się z nimi.

 

Belfast – Gdzie obejrzeć ten wspaniały film?

 

Film Belfast to nie jedynie wątek małego Buddego.

W obrazie mamy wiele świetnych kreacji, które nadają całości niezwykłej autentyczności. Możemy przenieść się w niespokojne czasy różnic kulturowych. Zidentyfikować się z bohaterami i postawić w ich sytuacji. Film więc daje znam znacznie więcej niż może wydawać się na pierwszy rzut oka.

 

Podsumowanie

Niesamowite podeście do tematu filmu t sprawia, że pretenduje on do miana jednego z najlepszych obrazów tego roku. Głębokie kino skierowane do osób, które szukają czegoś więcej.  Pytań które pozostają z nami po seansie. Czegoś co nie da  zasnąć po obejrzanym seansie to film Belfast jest właśnie dla was.

 

Belfast
Belfast
Belfast
Belfast
Belfast
Belfast
Original title Belfast
IMDb Rating 7.3 62,043 votes
TMDb Rating 7.2 792 votes
Udostępniono0

Podobne Tytuły

Green Book
Marsjanin
Babilon
The Only Living Boy in New York
Creed: Narodziny legendy
Siedem dni
Ben-Hur
The Kill Team
Był sobie pies 2
Till
Pamiętnik przelotnego romansu
Dog
Komentarze
13 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.
×