What's happening?

Kryptonim Polska

Kryptonim Polska

Jak rozśmieszyć cały krajSep. 02, 202290 Min.
Twoja ocena 0
5 1 głos

Opis

Kryptonim Polska cały film Online – Recenzja

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.​

 

 

Kryptonim polska vider, cda zalukaj

Kryptonim Polska” to polska komedia z 2022 roku, której reżyserem jest Łukasz Kośmicki. Film przedstawia historię dwóch przeciwstawnych środowisk oraz miłości między dwójką bohaterów. W rolach głównych występują Magdalena Maścianica jako Pola i Maciej Musiałowski jako Sławek.

Fabuła filmu opowiada o Poli i Sławku, którzy pracują w jednej korporacji. Ich drogi krzyżują się na kilka sposobów, ale w końcu poznają się i zaczynają się do siebie zbliżać. Jednak ich związek staje się zagrożony przez przeciwstawne poglądy polityczne ich rodzin. Wszystko to dzieje się w trudnych dla Polski czasach, pełnych napięć politycznych i społecznych.

„Kryptonim Polska” to film pełen sprzeczności, zarówno w kwestiach politycznych, jak i międzyludzkich. Przedstawia on Polskę, która jest podzielona i ma problemy z jednoczeniem się wokół wspólnych celów. Film porusza tematy związane z nacjonalizmem, homofobią, polityką, a także zwykłymi ludzkimi relacjami.

Najważniejszą postacią w filmie jest Pola, która jest inteligentną i ambitną młodą kobietą, pracującą jako analityk w jednej z korporacji. Ma ona wyrobione poglądy i nie boi się ich wyrażać, co nieraz prowadzi do konfliktów z rodziną Sławka. Sławek, z kolei, jest synem bogatych rodziców, którzy prowadzą biznes związany z przemysłem naftowym. Jest on osobą wrażliwą i uduchowioną, co jest w sprzeczności z poglądami jego rodziny.

 

Kryptonim Polska – Gdzie obejrzeć film?

Fabuła filmu „Kryptonim Polska” nie jest specjalnie złożona i w pewnym momencie staje się przewidywalna. Mimo to, film jest pełen zabawnych momentów, które potrafią rozśmieszyć widza. Humor w filmie jest jednak mocno związany z aktualną sytuacją polityczną w Polsce i może nie być zrozumiały dla widzów spoza kraju.

Warto zwrócić uwagę na grę aktorską w filmie. Magdalena Maścianica i Maciej Musiałowski wykonali świetną pracę, oddając w pełni charakterystykę swoich postaci. Warto też wspomnieć o innych aktorach, którzy wnieśli wiele do filmu swoją grą, takich jak Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, czy Janusz Gajos.

 

Jednym z mocnych punktów filmu są także umiejętnie napisane dialogi, które są pełne sprytu i polotu. Wszystkie postacie posiadają swoje charakterystyczne cechy, dzięki czemu rozmowy pomiędzy nimi są dynamiczne i interesujące. Choć nie brakuje momentów humorystycznych, to jednak wątek miłosny, a także polityczny, są traktowane bardzo poważnie i realistycznie.

Należy jednak zaznaczyć, że film nie jest pozbawiony wad. Mimo że wiele postaci posiada swoje wyraziste cechy, to niektóre z nich są mocno stereotypowe i przerysowane. W szczególności wątek tęczowej, feministycznej bojówki jest przedstawiony w sposób mocno jednostronny i tendencyjny, co może być kłopotliwe dla widzów o odmiennych przekonaniach.

 

Podsumowanie

Podsumowując, „Kryptonim Polska” to solidnie wykonana komedia romantyczna, która udanie łączy w sobie elementy polityczne i społeczne. Choć nie brakuje w niej błędów i niedociągnięć, to ogólnie rzecz biorąc jest to film wart uwagi. Warto podkreślić, że film jest aktualny i odważny, co sprawia, że może się spodobać nie tylko fanom gatunku, ale również osobom zainteresowanym tematami poruszanymi przez film.

Original title Kryptonim Polska
Udostępniono0

Podobne Tytuły

Kraina Lodu: Przygoda Olafa
Powrót do liceum
Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów
Sonic. Szybki jak błyskawica
Rekiny wojny
Dzieciak rządzi: Złapać bobasa!
Sheroes
Rodzina Addamsów 2
Jethica
Straszny Film 5
Obdarowani
Sztanga i Cash
Komentarze
13 komentarzy
Zaloguj się aby móc dodawać komentarze.
×